Сахар УкраиныНОВОСТИ  
2010-10-08До кінця року ціни більше не зростатимуть
До кінця року ціни більше не зростатимуть

До кінця року ціни більше не зростатимуть

Експерти прогнозують, що до кінця року ціни сильно не підвищуватимуться і наголошують, що пік зростання припав на вересень.

В Україні річне зростання цін підскочило майже вдвічі в порівнянні з груднем минулого року: з 4,1% - до 7,4%. Але в цілому за рік, на думку експертів, ми утримаємося в тих межах, які заклали в бюджет-2010.

"Ми правильно спрогнозували зростання цін на освіту - 10,1% до серпня, піднявся акциз на алкоголь і тютюн, через це подорожчали горілка і сигарети - на 5,5%. Не очікувалося такого різкого подорожчання яєць, але, схоже, птахівники вирішили швидше компенсувати збиткове літо, коли яйця коштували 2,5-3 грн. за десяток", - стверджує аналітик.

Внесли внесок в інфляцію також молоко (11,7%), овочі (16,8%), хліб (1,6%), м'ясо і м'ясопродукти (2,4%). Практично не змінилися ціни на меблі, ліки, побутову техніку, проїзд і житлокомпослуги (подорожчання ЖКЗХ на 9,6% було в серпні через 50% зростання цін на газ).

"Це найвище зростання цін за останні 20 місяців, нагадаю: 2,9% подорожчання було в січні 2009 року, коли лютувала криза", - стверджує економіст інвесткомпанії Astrum Олексій Блінов.

За його словами, половину зростання дали яйця, що подорожчали на 50%, і овочі, насамперед, картопля. На хвилі паніки про поганий врожай вона подорожчала на 22% - до 6 і більше грн. за кіло (зараз картоплю реально купити вже по 3,50-4 грн./кг).

На кінець року експерти прогнозують інфляцію в 12%-13%. Це означає, що в жовтні і далі зростання цін буде менше, ніж у вересні - від 1,5 до 1,8%.

Очікується сезонне зростання цін на овочі, фрукти, яйця, а ось інша їжа, насамперед м'ясо, незначно подорожчає. Цукор і соняшникова олія залишаться на рівні вересня.

Нагадаємо, у вересні в Україні інфляція зросла на 2,9%. За даними експертів аграрного ринку, продукти харчування в Україні щороку дорожчатимуть на 7-8%.

Источник: http://tsn.ua


Агентство Промышленных Новостей
До кінця року ціни більше не зростатимуть
До кінця року ціни більше не зростатимуть
На ту же тему:
До кінця року ціни більше не зростатимуть