Сахар УкраиныНОВОСТИ  
2014-05-20Ігор Швайка: економічних підстав для збільшення оптової ціни цукру до 1 вересня немає
Ігор Швайка: економічних підстав для збільшення оптової ціни цукру до 1 вересня немає

Ігор Швайка: економічних підстав для збільшення оптової ціни цукру до 1 вересня немає

Про це 17 травня повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка під час робочого візиту до Вінницької області. Під час поїздки міністр оглянув посіви цукрових буряків та ознайомився з роботою Гайсинського цукрового заводу ТОВ ПК «Зоря Поділля».

«З метою стабілізації ціни на внутрішньому ринку цукру прийнято рішення про товарну інтервенцію цукру до серпня в обсязі 150 тис. тонн. У травні Аграрним фондом буде реалізовано 30-35 тис. тонн, у червні – 40 – 45 тис. тонн. Вартість цукру, який буде реалізований Аграрним фондом - 9282 тис. грн/т. Вона задовольняє всіх учасників ринку. Економічних підстав для збільшення оптової ціни цукру до 1 вересня немає», - поінформував міністр.

Ігор Швайка також повідомив цукровикам Вінниччини, що у березні поточного року було підписано Меморандум порозуміння між Мінагрополітики та Національною асоціацією цукровиків України "Укрцукор".

Нагадаємо, що відповідно до документу, Мінагрополітики зобов'язалося, зокрема, сприяти забезпеченню площ посіву цукрових буряків 2014 року у розмірах, достатніх для виробництва бурякового цукру квоти "А"; забезпечувати згідно з законодавством розподіл між суб'єктами господарювання обсягів виробництва та поставки цукру квоти "А" з цукрових буряків на внутрішній ринок; здійснювати фінансові та товарні інтервенції бурякового цукру вітчизняного виробництва, тощо.

Виробники цукру в свою чергу зобов’язалися, зокрема, виконати зобов'язання з виробництва цукру в рамках одержаної квоти, не допускати необґрунтованого перевищення оптових цін на цукор над фактичними витратами на його виробництво.

«Меморандум діятиме впродовж 2013/2014 та 2014/2015 маркетингових років. І на сьогоднішній день положення Меморандуму порозуміння виконуються в повній мірі», - повідомив Ігор Швайка. Також міністр повідомив, що обсяг пропозиції цукру дозволить забезпечити визначену Урядом на 2014/2015 маркетинговий рік потребу внутрішнього ринку у повному обсязі.

Довідково. На сьогодні господарствами усіх категорій цукрові буряки посіяно на площі 325 тис. га, що складає 101% до прогнозу. Посіви цукрових буряків здійснено в оптимальні терміни та високоякісним насінням, що дає підстави прогнозувати урожайність цукросировини на рівні 420 – 450 ц/га. Виходячи із фактично посіяних площ і при зазначеній очікуваній урожайності, буде вироблено 1750 – 1800 тис. тонн цукру, і пропозиція цукру з урахуванням перехідних залишків на початок 2014/2015 маркетингового року складе в межах 2000 – 2100 тис. тонн. Оптова ціна цукру у його виробників впродовж квітня-травня суттєвих змін не зазнала і на сьогоднішній день становить в межах 8000 – 9000 тис. гривень за одну тонну. Наказом Мінагрополітики України від 21.03.2014 № 102 затверджено розподіл виробництва цукру та його поставки на внутрішній ринок на період 2014/2015 маркетингового року між 58 суб’єктами господарювання у встановленому Урядом обсязі 1811 тис. тоннИсточник: anyfoodanyfeed


Агентство Промышленных Новостей
Ігор Швайка: економічних підстав для збільшення оптової ціни цукру до 1 вересня немає
Ігор Швайка: економічних підстав для збільшення оптової ціни цукру до 1 вересня немає
На ту же тему:
Ігор Швайка: економічних підстав для збільшення оптової ціни цукру до 1 вересня немає

Комментарии и вопросы по поводу сайта просим направлять по адресу: support@ukrfood.com.ua
©2008-2019 Все права защищены. Ни одна часть сайта не может быть воспроизведена без предварительного разрешения
АГЕНТСТВО ПРОМЫШЛЕННЫХ НОВОСТЕЙ®АПН