Сахар УкраиныНОВОСТИ  
2012-11-21Мораторій на продаж с/г земель в Україні продовжений до 1 січня 2016 року
Мораторій на продаж с/г земель в Україні продовжений до 1 січня 2016 року

Мораторій на продаж с/г земель в Україні продовжений до 1 січня 2016 року

Верховна Рада (ВР) України прийняла закон №11315, яким продовжила мораторій на продаж сільськогосподарських земель до 1 січня 2016 р. "За" проголосували 269 народних депутатів при мінімально необхідних 226, інформує РБК. В ході вечірнього засідання парламенту, з подачі глави комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин Григорія Калетніка, депутати повернулися до розгляду відхиленого на ранковому засіданні законопроекту "Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо обігу земель сільськогосподарського призначення)".

Глава комітету ВР запропонував продовжити мораторій на продаж сільськогосподарських земель до 1 січня 2016 р. без прив'язки до закону про обіг сільгоспземель. При цьому нардепи проголосували також за поправку до закону, згідно з якою такий законопроект має бути підготовлений до 1 січня 2013 р.

Законом, зокрема, встановлюється, що до набрання чинності закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2016 року, забороняється внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств.

Документ містить також норму, згідно з якою до 1 січня 2016 р. не допускається:

- купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб;

- купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, що перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб.

Як повідомлялося, сьогодні на ранковому засіданні парламенту ВР не прийняла у другому читанні законопроект №11315, ініційований представником Президента у ВР, народним депутатом із фракції Партії регіонів Юрієм Мірошниченком. Документом пропонувалося продовжити мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до набрання чинності закону про обіг сільгоспземель. "За" законопроект "Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо обігу земель сільськогосподарського призначення)" проголосували лише 184 народних депутати при мінімально необхідних 226.

У ході розгляду законопроекту депутати відхилили всі поправки, які стосувалися встановлення конкретної дати продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель. Профільний комітет пропонував продовжити мораторій до моменту набрання чинності законопроекту, але не раніше 1 січня 2015 р.

Джерело: http://news.if.ua


Агентство Промышленных Новостей
Мораторій на продаж с/г земель в Україні продовжений до 1 січня 2016 року
Мораторій на продаж с/г земель в Україні продовжений до 1 січня 2016 року
На ту же тему:
Мораторій на продаж с/г земель в Україні продовжений до 1 січня 2016 року