Сахар УкраиныНОВОСТИ  
2012-11-09Максимальні мита
Максимальні мита

Максимальні мита

Верховна Рада підвищила мита на майже сто видів товарів. Проте експерти застерігають: така новація порушує зобов’язання України перед СОТ.

Український парламент цього тижня прийняв у цілому законопроект №9241, що передбачає підвищення митних зборів з 1 січня 2013 року до рівня, максимально допустимого зобов’язаннями України перед СОТ. У ході підготовки законопроекту до другого читання з нього вилучили багато товарних позицій, інформує “Комерсант-Україна”.

Зі слів одного з авторів документа, після консультацій з діловими асоціаціями було ухвалене рішення не підвищувати ставки на продовольчі товари (1-24 товарні групи за УКТЗЕД), хімічну продукцію, пластмаси та полімерні матеріали (групи 38-39), а також на обладнання і механічні пристрої (групи 84-85). Навіть після коригування документ все ще передбачає зміну митних ставок на майже сто товарних кодів. Серед них – мінеральні продукти (групи 25-26), продукти органічної та неорганічної хімії (29, 31, 32, 34, 35, 37), вироби з гуми (40) і пробки (45), будівельні матеріали (68-70), продукція металургії (71-73 і 82) та машинобудування (84-90). Такі зміни, як запевняють автори законопроекту, дозволять збільшити в 2013 році бюджетні надходження на 500 млн грн.

Зі слів першого заступника голови комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Сергія Терьохіна, такі ініціативи порушують зобов’язання України перед СОТ. “Існує зобов’язання не підвищувати рівень середньозваженого тарифу. Для нас його максимальний рівень становить 3,44%, в той час як такий законопроект призведе до його перевищення”, – пояснив він. Це може призвести до санкцій проти українського експорту.

Джерело: Львівська Пошта


Агентство Промышленных Новостей
Максимальні мита
Максимальні мита
На ту же тему:
Максимальні мита

Комментарии и вопросы по поводу сайта просим направлять по адресу: support@ukrfood.com.ua
©2008-2020 Все права защищены. Ни одна часть сайта не может быть воспроизведена без предварительного разрешения
АГЕНТСТВО ПРОМЫШЛЕННЫХ НОВОСТЕЙ®АПН