Сахар УкраиныНОВОСТИ  
2012-11-06Податкова більше не перевірятиме бізнес
Податкова більше не перевірятиме бізнес

Податкова більше не перевірятиме бізнес

Уряд вніс на розгляд Ради законопроект, який пропонує заборонити позапланові податкові перевірки за періоди, за якими вже проведено планові. Проте не у всіх випадках, оскільки у Податкової залишиться ще багато причин, щоб провести позаплановий аудит.

imaolrlges.jpegВідповідна норма міститься в урядовому законопроекті № 11391 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обмеження контролюючих заходів, надання уточнюючих розрахунків та посилення відповідальності посадових осіб контролюючих органів», зареєстрованому у Верховній Раді 5 листопада.

«Запропонована норма ст.78 кодексу сприятиме зменшенню кількості перевірок платників податків та випадків втручання податкових органів в їх діяльність, унеможливить ініціювання необгрунтованих перевірок платників податків за податкові періоди, за якими податковими органами вже були проведені документальні планові перевірки», — йдеться в пояснювальній записці до документу.

При цьому, згідно з нею, враховуючи неможливість документальної планової перевірки платника податків суцільним порядком (усіх без винятку документів), законопроект містить низку винятків, в яких податківці зможуть провести повторну перевірку. Зокрема, на виконання постанови суду, в рамках порушеної кримінальної справи, за зверненням такого платника податків, а також відповідно до п. 200.11 ст.200 Податкового кодексу (щодо перевірки розрахунків сум з відшкодування ПДВ) або у зв'язку з прийняттям заходів за наслідками зустрічних звірок, здійснених у зв'язку з проведенням документальної планової перевірки.

Крім того, згідно з документом, перевірка можлива у випадку, якщо представники ДПС, що проводили документальну перевірку платника податків, притягнуто до дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення або правопорушення у сфері службової діяльності, пов'язані з цим платником податку.

Джерело: Бізнес UA


Агентство Промышленных Новостей
Податкова більше не перевірятиме бізнес
Податкова більше не перевірятиме бізнес
На ту же тему:
Податкова більше не перевірятиме бізнес