Сахар УкраиныНОВОСТИ  
2012-10-05Відміна маркування не вирішує проблеми використання ГМО в Україні
Відміна маркування не вирішує проблеми використання ГМО в Україні

Відміна маркування не вирішує проблеми використання ГМО в Україні

Дозвіл не маркувати продукти харчування написом "Без ГМО" не змінить ситуацію з генетично модифікованими організмами в Україні. Їх використання досі заборонене через недоліки законодавства, але ГМО присутнє на ринку.

Про це у коментарі iPress.ua розповів керівник Українського дослідницького центру випробувань харчової продукції ДП "Укрметртестстандарт" Володимир Семенович.

За його словами, сама по собі відміна необхідності маркування етикетки нічого не змінить. В Україні згідно з законодавством існує державний реєстр ГМО, в якому мають бути прописані продукти генетичної модифікації, які можна використовувати в продуктах харчування. Однак цей реєстр пустий.

"В принципі – це мало що змінить, оскільки до державного реєстру сьогодні не внесено жодного ГМО. Це означає, що всі ГМО в нас заборонені. ГМО не може бути де-юре, але де-факто вони, звичайно, є", - сказав Володимир Семенович.

За його словами, є необхідність в тому, щоб маркувати продукти, які містять генетично модифіковані організми. А напис "Без ГМО" на етикетці може написати виробник добровільно.

"Якщо якийсь виробник покаже, що він має спеціальну систему контролю та контролює сировину, а не просто собі пише "Без ГМО", тоді він може заявити про добровільне маркування. Тоді у нього є підстави для цього. І його продукти будуть відрізнятися від інших продуктів", - зазначив Володимир Семенович.

Водночас державі необхідно контролювати, щоб ті продукти, які містять ГМО, мали відповідний напис для інформування споживачів.

Позитив "без ГМО"

За даними представника ДП "Укрметртестстандарт", у 2008 році ГМО знаходили у близько 20% всіх продуктів, які організація брала на перевірку. Сьогодні частка таких товарів становить лише 3%.

"Попередня вимога все-одно дала свої результати. Для того, щоб мати напис "без ГМО", то потрібно було періодично перевіряти свою готову продукцію і зараз обов’язково вимагають у постачальників, щоб були документи на сировину, яку вони купують", - пояснив Володимир Семенович.

Виробників у яких виявляли вміст генетично модифікованих організмів, але це не було вказано на упаковці, штрафували.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України схвалив законопроект, який дозволяє виробникам харчових продуктів не робити спеціальні позначки про відсутність в товарах генетично модифікованих організмів.

Источник: «iPress»


Агентство Промышленных Новостей
Відміна маркування не вирішує проблеми використання ГМО в Україні
Відміна маркування не вирішує проблеми використання ГМО в Україні
На ту же тему:
Відміна маркування не вирішує проблеми використання ГМО в Україні