Сахар УкраиныНОВОСТИ  
2012-09-27Погода змушує аграріїв страхуватися
Погода змушує аграріїв страхуватися

Погода змушує аграріїв страхуватися

З огляду на погодні колізії нинішнього сезону неабияку актуальність набуває впровадження практики агрострахування. Однак сьогодні вона не так успішно розвивається, бо аграрії не вірять, що в разі настання страхового випадку страхові компанії відшкодують їм збитки.

Про це сказав голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков на прес- конференції в УКРІНФОРМі у середу, повідомляє кореспондент агентства.

"Цей рік яскраво засвідчив потребу в реальному страхуванні, гарантіях саме для захисту інтересів сільгоспвиробників і відшкодування їх втрат і ризиків", - зазначив експерт.

Нещодавно, за його словами, члени АСУ прийняли рішення вивчити можливість створення потужного оператора страхового ринку, головною турботою якого мають стати гарантії для аграріїв. За задумом, ризики українських аграріїв мають перестраховуватися в солідних міжнародних операторів страхових ринків.

Новіков наголосив, що для розвитку аграрного страхування сьогодні бракує довіри між учасниками ринку. "Два роки тому держава компенсовувала 50% страхових платежів сільгоспвиробникам, але практика не спрацювала, бо держава не гарантувала виконання страховиками зобов'язань. Тому ми підтримуємо, щоб держава ставала третім учасником договору страхування через внесення певної суми. Як тільки держава стане гарантом виконання страхових обов'язків компаніями - це одразу підвищить рівень співпраці між страховиками та сільгоспвиробниками. На мій погляд, було б добре, якби аграрії застрахували 40 - 50% посівних площ", - сказав він.

Водночас, лідер АСУ зауважив, що сьогодні не так багато страхових компаній, які зможуть виступати справді реальним страхувальником на агарному ринку. Для цього вони повинні перестраховувати свої ризики на європейському ринку.

На його думку, поява реального агрострахування допоможе ще й знизити відсоткові ставки банківських кредитів для аграріїв. Крім того, спростить роботу між банком та аграрієм, наприклад, з форвардними контрактами.

Як стало відомо, Нацкомфінпослуг спільно з Мінагропродом закінчили розробку основних документів, необхідних для запуску в цьому році агрострахування з державною підтримкою. Як і побоювалися страховики, основним каменем спотикання нового виду стало створення чергового об'єднання страховиків - Аграрного страхового пулу.

Профільний закон передбачає обов'язкову участь страховика в такому об'єднанні, як умова допуску на ринок. Більш того, пул матиме фонд катастрофічних збитків і при необхідності звертатиметься до держави за одержанням позики. Але про те, хто, коли і на яких умовах створить подібну асоціацію - в законі жодного слова.

"Можливо, в Аграрному пулі буде створений якийсь фонд, в якому проводитимуться такі взаєморозрахунки страховиків. Але поки створення Агропула і те, як він працюватиме, - проблема, яка у всіх на вустах. І якщо страховики не встигнуть його створити в нинішньому році, то доведеться домовлятися про перехідний період зі створення пулу, інакше передбачені в бюджеті кошти просто залишаться неосвоєними", - прокоментувала президент Ліги страхових організацій Наталія Гудима.

Основні надії страховики покладають на пов'язані продукти агрострахування. Адже аграрій може розраховувати на виплату тільки у випадку загибелі 50% рослин на полі або на ділянці поля не менше 30%. Інакше або витрати нестиме сам страхувальник, або необхідно укласти додатковий договір страхування. На другий варіант і розраховують багато страховиків.

Источник: AgroNews
Баланс рынка семян сахарной свеклы Украины.
Баланс рынка сахара-сырца тростникового в Украине.
Обзор украинского рынка сахара.
Мониторинг цен на сахар в Украине.


Агентство Промышленных Новостей
Погода змушує аграріїв страхуватися
Погода змушує аграріїв страхуватися
На ту же тему:
Погода змушує аграріїв страхуватися