Сахар УкраиныНОВОСТИ  
2012-09-24Фермери позичатимуть у простих людей, борги віддаватимуть – врожаєм
Фермери позичатимуть у простих людей, борги віддаватимуть – врожаєм

Фермери позичатимуть у простих людей, борги віддаватимуть – врожаєм

Фермери зможуть залучати гроші без банків і державної допомоги. Пропонують ввести систему аграрних розписок. Тобто, дозволити їм позичати гроші у бізнесменів та рядових українців на розвиток своєї фірми. А борги віддавати – врожаєм. Рівняються на Бразилію. Чи приживеться така система у нас, - дізнавались наші журналісти.

Як залучати додаткові кошти в аграрний бізнес без банків, - у Бразилії придумали ще 20 років тому. Фермери Південної Америки беруть гроші у своїх співвітчизників, а повертають кукурудзою і пшеницею. Розмір позики залежить від урожайності поля.

Жозе Вісенте Кайшета Фільож, аграрний експерт (Бразилія): "Тобто, що більший урожай, то вища можливість отримати великий кредит. Навіть був випадок, коли фермерський кооператив, хотів побудувати дорогу і вони потім мали повертати позику соєю".

Корова обходиться селянинові у 17 тисяч

Чинну систему бразилець вважає ефективною. Каже, - вона справді підтримує вітчизняних фермерів. Надивившись на іноземців, українці теж захотіли запровадити "аграрні розписки". Відповідний законопроект депутати Верховної Ради вже ухвалили в першому читанні. Такі письмові домовленості нотаріально завіряють. Роль кредитора в угоді може зіграти, як звичайний громадянин, так і бізнесмен. Зокрема, за певну суму селянин дає офіційно підтверджену обіцянку, віддати частину врожаю.

Где найти деньги для своей фермы

Володимир Клименко, представник зернотрейдерів: "Допустим, мы с вами. Есть у нас по 1000-че гривен, вот решили тоже вложить в сельское хозяйство. Есть знакомый фермер, который говорит, - дайте мне гроши, я выращу подсолнечник, а я вам отдам там столько то. Ну, давай. Рискнул, значит, сыграл в эту игру".

Аграрії зможуть позичати не тільки гроші, а й, наприклад, комбайни та трактори у підприємців, що їх постачають взамін на врожай. За такою ж схемою легко укладати договори із банками. Бразильські фермери умови угод виконують вчасно, - кажуть експерти. У випадку, якщо хтось все ж не дотримується обіцянки, і не встигне віддати частку врожаю у зазначений строк - у найближчі дві доби до селянина прийдуть виконавчі служби.

Експерт: Аграріям варто зосередитися на екзотиці

Володимир Лапа, експерт аграрного ринку: "Якщо сільгосппідприємство з ним не розрахувалося в терміни, передбачені договірними умовами, має право приїхати на поле, забрати цей врожай зерна або приїхати на тік або на елеватор забрати цей урожай зерна в позасудовому порядку. Тобто, це значно спрощує для постачальників ресурсів, ну, скажімо, можливість по гарантуванню розрахунків".

Розробники української версії закону кажуть, - за невиконання умов договору пропонували запровадити кримінальну відповідальність. Та, народні депутати залишилися незадоволені. Зараз документ готують до другого читання, і покарання там будуть м’якші.

Володимир Колісник, експерт аграрного ринку: "Четкая была установка, уйти от этого. Это было основное замечание".

Щоб система працювала якісно, - ще треба створити реєстр електронних розписок, кажуть експерти. Кожен охочий, зможе подивитися, у кого і скільки грошей і товарів цей аграрій вже позичив. А значить, - зробити висновок, - чи варто з ним укладати договір, і чи зможе він дотриматися обіцянки.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс
Баланс рынка семян сахарной свеклы Украины.
Баланс рынка сахара-сырца тростникового в Украине.
Обзор украинского рынка сахара.
Мониторинг цен на сахар в Украине.


Агентство Промышленных Новостей
Фермери позичатимуть у простих людей, борги віддаватимуть – врожаєм
Фермери позичатимуть у простих людей, борги віддаватимуть – врожаєм
На ту же тему:
Фермери позичатимуть у простих людей, борги віддаватимуть – врожаєм