Сахар УкраиныНОВОСТИ  
2012-04-19Україна досягла рекордного експорту цукру
Україна досягла рекордного експорту цукру

Україна досягла рекордного експорту цукру

Березень 2012 року став найбільш успішним місяцем за показниками експорту цукру за всю історію бурякоцукрової галузі України сучасного зразка. За березень 2012 року було експортовано 16,42 тис. тонн цукру, що на 50% більше, ніж за вересень-лютий 2011/12 МР разом. У цілому в поточному маркетинговому році Україна експортувала 27,7 тис. тонн цукру.

«Активізація експорту українського цукру є однозначно позитивною тенденцією. Особливо це питання є актуальним цього року, коли у нас вироблено 2,33 млн. тонн при внутрішньому споживанню близько 1,9 млн. тонн» - зазначив експерт аграрних ринків Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Тарас Висоцький.

За словами фахівця, це говорить про те, що галузь, не зважаючи на профіцитний рік, продовжує розвиватись, а основні гравці шукають усі можливі шляхи, щоб продовжувати підвищувати ефективність «цукрового бізнесу» і не допустити стагнації галузі.

З іншого боку, збільшення експорту цукру свідчить також про те, що цукровиробникам складно знаходити збут за прийнятними цінами на внутрішньому ринку, що змушує звертатись до пошуку експортних ринків збуту.

Основними споживачами українського цукру на сьогодні є: Казахстан, Ліван, Киргизстан, Сирійська Арабська Республіка, Туркменістан, Хорватія, Словаччина, Грузія та ін..

Згідно з оцінками Українського клубу аграрного бізнесу, на початок 2012/13 МР за умови відсутності імпорту цукру-сирцю перехідні запаси цукру становитимуть близько 550 тис. тонн з урахуванням обсягів цукру, закупленого Аграрним фондом. Виробництво цукру при посівній площі близько 500 тис. га та середньому рівні урожайності прогнозується на рівні 2 млн. тонн.

AgroNews


Баланс рынка семян сахарной свеклы Украины.
Баланс рынка сахара-сырца тростникового в Украине.
Обзор украинского рынка сахара.
Мониторинг цен на сахар в Украине.


Агентство Промышленных Новостей
Україна досягла рекордного експорту цукру
Україна досягла рекордного експорту цукру
На ту же тему:
Україна досягла рекордного експорту цукру