Сахар УкраиныНОВОСТИ  
2012-03-02Аграрний фонд зірвав "цукровий" контракт із Kernel
Аграрний фонд зірвав цукровий контракт із Kernel

Аграрний фонд зірвав цукровий контракт із Kernel

У одного з найбільших агрохолдингів України - Kernel Андрія Веревського - виникли труднощі з реалізацією майже 2/3 обсягів цукру, виробленого в 2011 році. Аграрний фонд відмовився виконувати контракт із закупівлі 75,7 тис. тонн цукру вартістю 67,36 млрд доларів, пише газета "Комерсант-Україна".

З опублікованої 29 лютого фінансової звітності Kernel за перше півріччя 2011-2012 фінансового року (з 1 липня по 31 грудня 2011 року) випливає, що в серпні 2011 року компанія уклала з Аграрним фондом низку контрактів із постачання цукру. Фонд здійснив 50% передоплати, але пізніше в судовому порядку добився повернення. У свою чергу Kernel подав до суду позов, в якому зажадав від Аграрного фонду виконати всі взяті ним зобов'язання в повному обсязі. "Менеджмент розраховує отримати фінальне рішення суду до кінця фінансового року (30 червня 2012 року) і сподівається, що в результаті судового рішення Аграрний фонд виконає контрактні зобов'язання", - ідеться у документі Kernel.

Судову тяганину ні Kernel, ні Аграрний фонд не коментують. Однією з основних причин того, чому Аграрний фонд відмовився закуповувати цукор у Kernel, є ціна товару - 889,86 долара, або близько 7,1 тис. гривень за тонну при поточній на внутрішньому ринку 5,3 тис. гривень за тонну, вважають експерти. "Не розумію, чому Аграрний фонд взагалі уклав контракти за такими високими цінами, тоді як було зрозуміло, що в 2011 році в Україні буде значне виробництво цукру, що неминуче призведе до падіння цін", - говорить заступник гендиректора Української аграрної конфедерації Олександр Ярославський. Як відомо, внаслідок перевиробництва цукру в Україні з липня 2011 року ціна на нього впала більш ніж на 40%.

Опитані виданням юристи оцінюють шанси Kernel на перемогу в суді проти Аграрного фонду як мізерно малі. "За інших рівних умовах дії фонду варто розцінювати як зловживання. Але враховуючи, що питання державного Аграрного фонду перебуває на розгляді державних судів, шанси Kernel на перемогу мізерні", - говорить старший партнер юрфірми "Ільяшев та партнери" Роман Марченко. Водночас, на його думку, в разі програшу в Україні Kernel має високі шанси на перемогу в Європейському суді з прав людини. "Однак, щоб уникнути проблем із владою і мати можливість заробити в майбутньому, левова частка українських підприємців на це не йдуть. Але цим потрібно займатися, щоб завтра такого не повторилося", - відзначив Марченко.

Источник: AgroNews


Агентство Промышленных Новостей
Аграрний фонд зірвав цукровий контракт із Kernel
Аграрний фонд зірвав цукровий контракт із Kernel
На ту же тему:
Аграрний фонд зірвав цукровий контракт із Kernel